2023 spalį NaujiejiMetai.LT tapo Šventės.LT
0
0

Šventiniai Kalėdiniai ir Naujametiniai renginiai Vilniuje

Šventiniai Kalėdiniai ir Naujametiniai renginiai Vilniuje

Informacija atnaujinta: 2023-11-24

Kalėdų šventės miestuose ir miesteliuose turi didelę kultūrinę, socialinę ir ekonominę reikšmę, nes jos yra džiaugsmo, vienybės ir šilumos metas. Šios šventės, kurių šaknys glūdi religinėse apeigose, suvienija bendruomenes unikaliais papročiais ir tradicijomis, skatina bendrumo jausmą ir pilietinį pasididžiavimą. Kalėdiniai renginiai atlieka svarbų vaidmenį skatinant vietos ekonomiką, turizmą ir remiant verslus. Šventiniu laikotarpiu stiprinami socialiniai ryšiai, skleidžiama gera nuotaika ir atliekami dosnumo veiksmai, bendruomenės susivienija, sukuriama šventinė atmosfera, kurioje tvyro dovanojimo ir geros valios dvasia.

Šventiniai renginiai Vilniuje

Kalėdinės eglės įžiebimo ceremonija

  • Vieta: Katedros aikštė, Vilnius
  • Laikas: gruodžio 1 d. 19:30

Lietuvos sostinė, kaip ir kiekvienais metais, kalėdinį švenčių laikotarpį pradės įspūdinga Kalėdinės eglės įžiebimo ceremonija. Ceremonija vyks gruodžio 1 dieną, Vilniaus Katedros aikštėje. Eglutės įžiebimą vainikuos šventinis koncertas, kuriuo mėgautis galės visi – renginys yra nemokamas. Ceremoniją gyvai galės stebėti ne tik vilniečiai, bet ir žmonės iš visos Lietuvos, kadangi ji bus transliuojama tiesiogiai per LRT televiziją. 

Kalėdų miestelis 

  • Vieta: Katedros aikštė, Vilnius
  • Laikas: 2023 m. gruodžio 1 d. – 2024 m. sausio 1d. 

Tradicinė „Kalėdų sostinėje“ susibūrimų vieta, kuri prisidės prie šventinės nuotaikos Vilniuje kūrimo yra Kalėdų miestelis. Jis kviečia tiek mažus, tiek didelius pasivaikščioti po šventinės nuotaikos pilnas erdves – šiemet miestelis draugiją palaikys Vilniaus eglutei ir nusidrieks per visą Katedros aikštę. Ši susitikimų vieta skatins vilniečius ir miesto svečius pasižiūrinėti dovanų, paragauti įvairių skanumynų bei šiltų gėrimų, kurie sušildys šaltais žiemos vakarais. Kalėdinis miestelis pasiūlys didelį gėrybių asortimentą, rankų darbo keraminių, juvelyrinių ar medžio gaminių, galėsite išbandyti tradicinius olandiškus blynelius, varškės spurgytes, keptus kaštonus, kvapniausią vyną, kavą, karštą šokoladą. Šį miestelį bus galima aplankyti visą mėnesį- jis gyvuos nuo gruodžio 1 d. iki sausio 1 d.


Valdovų rūmų ledas

  • Vieta: Valdovų rūmai
  • Laikas: nuo gruodžio 2 d.

Šventiniu laikotarpiu vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami pasimėgauti Valdovų rūmuose įsikūrusia ledo erdve, kuri bus atvira kasdien nuo ryto iki sutemų (nuo 12:30 iki 22:00). Valdovų rūmų kiemas siūlo 700 m² ledo čiuožyklą, modernią sceną, tribūnas ir inovatyvią garso ir šviesų aparatūrą. Išbandyti šią pramogą galės kiekvienas, o dar nemokantiems, bet išmokti čiuožti norintiems padėti galės profesionalūs treneriai. Seanso trukmė 45 minutės, vietų skaičius seansuose yra ribotas, todėl žmonės yra kviečiami bilietus nusipirkti iš anksto kakava.lt puslapyje. 
Kasdien 10:00 ir 11:15 val. Bus vykdomi nemokami čiuožimo seansai vaikams (nuo 3 iki 14 metų) ir senjorams. 

Kalėdinis bėgimas

  • Vieta: Vinco Kudirkos aikštė
  • Laikas: gruodžio 9 d. 13:00-20:00 val.

Į Vilnių sugrįžta kasmetinis ir jau 48-ąjį kartą vyksiantis Kalėdinis Eurovaistinės bėgimas. Tai ypatingai smagi ir kalėdiška šventė, kurios metu bėgikai skleidžia šventišką nuotaiką savo energija ir kalėdiniais kostiumais. Renginyje dalyvaujantys žmonės gali pasirinkti pageidaujamą distanciją: 12km, 6km, 3 km ir Nykštukų bėgimas. Registraciją į Kalėdinį bėgimą vyksta: www.kaledinisbegimas.lt. 

Kontaktai ir informacija

Adresas Vilnius, Vilnius

Surasti maršrutą į – Vilnius, Vilnius