0
0
Šventės.LT » Vestuvės

Kur švęsti vestuves, vestuvių metines?

Vestuvės yra ypatingas ir svarbus gyvenimo įvykis, kurį daugelis žmonių svajoja švęsti skirtingai, bet tuo pačiu ypatingai. Tiek kuklios, tiek prabangios vestuvės gali būti itin jaukios ir gražios, jei bus tinkamai apgalvotos detalės – nuo šventės vietos iki kvietimų svečiams.

Kur švęsti vestuves?

Vestuvių vieta yra vienas iš svarbiausių dalykų organizuojant šią šventę. Tai gali būti gražus restoranas ar jauki vieta gamtos kampelyje. Dažnai jaunavedžiai pasirenka sodybas ar sales su apgyvendinimu, kur susitinka prabanga ir komfortas. Priklausomai nuo jūsų meilės istorijos, šventę galima sutikti ir prie jūros – tiek kupoluose ant jūros kranto, tiek restoranuose ar kitose erdvėse.

Sodybos arba Vilos vestuvėms

Prieš 15 metų sodybos tarp jaunavedžių išgyveno tikrą piką, retas organizuodamas vestuves rinkdavosi kitą vietą šventei nei įprasta ar kaimo turizmo sodyba. Per pastarąjį dešimtetį tendencijos keitėsi, atsirado įvairesnis vietų vestuvių šventei pasirinkimas, tačiau sodybos vis dar išlieka vienu populiaresnių pasirinkimų vestuvėms.

Vestuvės sodybose patogu, nes dauguma gali pasiūlyti ne tik maisto tiekimą, profesionalią virtuvės įrangą, bet ir nakvynės paslaugą. Taip pat didžioji dalis sodybų įsikūrę gražiose vietose gamtos apsuptyje, miškuose ar ant ežero kranto. Gamtovaizdis šventei suteikia papildomo žavesio, o taip pat puikiai tinkamas fotosesijoms. Populiariausios sodybos vestuvėms tos, kurios gali pasiūlyti visą paslaugų paketą nuo salės ir maisto ruošimo, iki dekoravimo ir puošimo paslaugų. Vestuvės švenčiamos ir senovinėse, kaimo stiliaus sodybose, kuomet šventės tematika pritaikoma prie autentiško senovinio interjero.

Dvarai

Jau daugybę metų dvarai yra jaunuosiuos traukianti vieta. Atkurti ir prašmatniai įrengti dvarai yra puiki vieta prabangioms vestuvėms. Dvaruose dažniausiai švenčiamos klasikinio stiliaus vestuvės, nes jų interjeras ir baldai yra autentiški. Dauguma vestuvėms ir kitoms šventėms pritaikytų dvarų turi savo virtuvę šefus, kuriuos siūlo šventės organizatoriams. Tais atvejais, kai dvaras nesiūlo maitinimo paslaugų, suorganizuoti šventę gali būti kebliau, kadangi tenka ieškoti maisto tiekimo iš šalies ir derinti papildomas detales.

Vestuvininkus traukia ne tik atkurti ir išpuoselėti dvarai, bet ir dvarai, kurie daugybę metų stovi apgriuvę, kai kurių likę tik detalės. Tokie dvarai dažnai pasirenkami fotosesijoms, nes jose išlikusi laikui nepavaldi didybės dvasia, kuri puikiai atsispindi vestuvių nuotraukose.

Restoranai ir Barai

Restoranas ar baras vestuvėms išties puikus pasirinkimas, jei nusprendėte svarbią gyvenimo dieną paminėti mieste. Vilniuje, Kaune ir kituose mažesniuose miestuose restoranų ir barų pasirinkimas tikrai labai platus. Tai suteikia laisvę pasirinkti restoraną ar barą atitinkantį Jūsų vestuvių temą ir biudžetą. Galima rinktis nuo asketiško interjero aludės („pabo“), teikiančio šiuo metu itin populiarų kasdienį maistą (burgeriai, „nachos“, vištienos sparneliai, šonkauliukai ir kt.) iki prabanga alsuojančio aukštos klasės restorano su geriausiais Lietuvos šefais ir jų siūlomais autentiškais meniu.

Svarbiausia, kad būtų pasirinktas šventės organizatorių ir dalyvių stilių bei pomėgius atitinkantis restoranas ar baras. Planuojant į vestuves kviesti daug vyresnio amžiaus artimųjų, „aludė“ ir burgeriai, ko gero, nebus pats geriausias pasirinkimas, tačiau jei svečiai tik draugai – tai puikus pasirinkimas. Vestuvėms, kuriose dalyvauja platus šeimos ir giminių ratas labiau rekomenduojama rinktis klasikinio stiliausi restoraną. 

Viešbučiai

Viešbutis – vienas pirmųjų pasirinkimų planuojant vestuves mieste. Stiliaus pasirinkimai tikrai įvairūs nuo prabangaus 4 ar 5 žvaigždutes turinčio viešbučio iki jaunatvišką („hipsterišką“) stilių atliepiančių "hostel" tipo vietų. Visi viešbučiai, kuriuose švenčiamos vestuvės turi savo restoranus su plačiu patiekalų pasirinkimu ir šventimo erdves. Švenčiant vestuves nedideliame viešbutyje galime išsinuomoti jį visą, tuomet visoje teritorijoje bus tik jūsų kompanija. Tais atvejais, kai švenčiama dideliame viešbutyje, organizuojant šventę reikia atsižvelgti, kad kai kuriomis erdvėmis reikės dalintis ir su kitais viešbučio svečiais.

Palapinės ir paviljonai

Iš vakarų šalių į Lietuvą atkeliavo ir vis labiau populiarėja vestuvių šventimas palapinėse arba paviljonuose. Ko gero, didžiausia rizika organizuojant vestuves palapinėje yra orai, kurie Lietuvoje vasaromis ne visada nuspėjami. Prasidėjusi audra gali iš esmės pakoreguoti šventės planus. Bet tiems kas nebijo orų, šventė palapinėje ar paviljone suteikia plačias vietos pasirinkimo galimybes. Vestuves galima švęsti ant ežero ar net ant jūros kranto, pievoje, miškų apsuptyje susiliejant su gamta. Šventė vyksta gamtoje, tačiau turite galimybę pasislėpti nuo nedidelio lietaus, skirtingose erdvėse, po stogu ir ne tik, išdėstyti renginio detales.

Šis pasirinkimas tikrai patrauklus, tačiau reikia nepamiršti, kad jis sukelia ir daug rūpesčių. Vieta vestuvėms pasirinkus, tarkime, paplūdimį reikės suderinti daugybę dalykų. Pradedant elektros tiekimu, baldų sustatymu, maisto pristatymu ir jo pateikimu (tam reikalinga papildoma įranga), šildytuvais, garso technika ir t.t., o tai nugula į šventės biudžeto eilutes. 

Savi kiemai 

Vestuvės – festivalis dar vienas naujoviškas vis populiarėjantis šventės stilius. Tokio tipo renginiai dažnai organizuojami nuosavame sode, namo ar sodybos kieme, kas leidžia sutaupyti biudžeto. Tai nedidelėms šventėms skirta vieta, kurioje vyrauja laisva atmosfera, maistas kepamas grilyje, šokiai vyksta iki paryčių.

Jei neplanuojate prabangių vestuvių, tai „pataikius“ su orais, toks laisvo stiliaus vakarėlis su artimiausiais draugais ir šeimos nariais – puikus pasirinkimas vestuvėms.

Kluonai arba daržinės

Planuojant, pastaruoju metu vis populiarėjančias, bohemiškas ar kitaip vadinamas „rustic“ stiliaus vestuves kluonas puikus pasirinkimas. Kaimiškoje aplinkoje susilieja jaukumas, gamtos detalės. Iš anksto apgalvojus interjero detales, papuošimus ir visą šventės stilių pritaikius senam sutvarkytam kluonui, galima atšvęsti įsimintiniausias vestuves be restoraninio ar dvarų blizgesio. Viskas priklauso tik nuo jaunųjų ir kitų organizatorių fantazijos. Šias vietas rekomenduojama rinktis švenčiant itin dideles vestuves, nes praplėtus erdvę į lauką galima susodinti labai daug žmonių, o ir šokiams vietos per akis.

Kluonai vestuvėms įrengiami ir nuomojami įvairiuose dvaruose, kaimo sodybose. Vilniuje kluoną vestuvėms galima išsinuomoti Vingio parke ir net Vilniaus Universiteto botanikos sode.

Vestuvių planavimo procesas ir kvietimai

Vestuvių planavimas

Pasiruošimas šventei gali būti didelis iššūkis, tačiau planavimas yra svarbus, norint, kad visa šventė vyktų sklandžiai. Vestuvių planavimas apima viską - nuo fotografų ir muzikantų samdymo iki meniškų dekoracijų parinkimo. Dauguma porų renkasi planuoti vestuves kartu su šeima ir draugais arba samdo vestuvių planuotoją. Jie yra profesionalai, besispecializuojantys vestuvių organizavime, padedantys spręsti daugelį su vestuvėmis susijusių rūpesčių. Jie padeda su detalių pasirinkimu ir koordinavimu, leisdami besituokiančiajai porai mėgautis švente be streso.

Vestuvių kvietimas

Kitas svarbus žingsnis yra vestuvių kvietimai – tai pirmasis dalykas pranešant artimiesiems apie būsimą šventę. Jie dažnai būna puošnūs, bet asmeniški, atspindintys jaunosios poros stilių ir būsimos dienos temą. Kvietimas nupiešia jūsų istoriją ir nuteikia šventei.

Nepamirškite vestuvių metinių

Dažnai pamirštama, bet ypatinga proga yra vestuvių metinės. Tai puikus metas atgaivinti savo meilę ir prisiminti vestuvių dieną. Pavyzdžiui, popierinės vestuvės yra tuomet, kai pora mini pirmuosius santuokos metus. Jos yra vadinamos taip dėl to, kad popierius simbolizuoja pradinį poros lapą, ant kurio dar niekas nėra parašęs. Šios vestuvės gali būti švenčiamos mažesnėje erdvėje, su artimaisiais ir draugais.

Vestuvės yra ypatinga ir neabejotinai graži šventė, kurios metu žmonės žada mylėti ir rūpintis vienas kitu visą gyvenimą. Būdų, kaip švęsti šią progą, yra begalė, todėl svarbu išsirinkti sau artimą ir patinkantį stilių. Kai jausitės savimi, šventė bus dar ypatingesnė, o prisiminimai džiugins visą gyvenimą.

Vietos, sodybos vestuvėms – daugiau nei 300 pasiūlymų

Rodyti visą tekstą
Rodyti mažiau teksto

Straipsniai: Vestuvinės suknelės Vestuvinės suknelės: siūti, pirkti, nuomotis? Brangiausios vestuvinės suknelės Vestuviniai žiedai Vestuvių metinės Vestuvių sveikinimai

Sodyba ant Ažvinčio ežero kranto – šventėms, renginiams
Sodyba ant Ažvinčio ežero kranto – šventėms, renginiams

Švedriškė, Kazitiškio sen., Ignalinos rajonas
Sodyba  Genutės ranča ant ežero kranto!
Sodyba „Genutės ranča“ ant ežero kranto!

Meškasalio k., Alovės sen., Alytaus rajonas
Netoli Vilniaus DVARO SODYBA vestuvėms, konferencijoms
Netoli Vilniaus „DVARO SODYBA“ vestuvėms, konferencijoms

Užublendžių k., Jauniūnų sen., Širvintų r., Širvintų rajonas
Vila Tarp Ąžuolų Jūsų šventėms
Vila „Tarp Ąžuolų“ Jūsų šventėms

Antaliežio k., Molėtų rajonas
Renginių ir poilsio centras AURORA DREAM
Renginių ir poilsio centras AURORA DREAM

Motiejiškių k., Vilniaus rajonas
Drevernos poilsio ir pramogų uostas: Kempingas**** / SPA /
Drevernos poilsio ir pramogų uostas: Kempingas**** / SPA /

Dreverna, Klaipėdos r. , Klaipėdos rajonas
Krikštėnų dvaras šventėms
Krikštėnų dvaras šventėms

Krikštėnai, Ukmergės r., Ukmergė
Sodyba Vilaitė prie Kauno
Sodyba „Vilaitė“ prie Kauno

Byliškės, Prienų rajonas
Sodyba su pirtimi ir banketine sale - Alsė"
Sodyba su pirtimi ir banketine sale - „Alsė"

Šilutės sen., Šilutės rajonas
Aerodream sodyba įvairioms šventėms
„Aerodream“ sodyba įvairioms šventėms

Antakalnio k., Trakų rajonas
Sodyba PAS ŠEŠTOKĄ vieta vestuvėms šventėms renginiams iki 80 vietų
Sodyba „PAS ŠEŠTOKĄ“ vieta vestuvėms šventėms renginiams iki 80 vietų

prie Virintų ežero netoli Observatorijos bei Etnokosmologijos muziejaus, Molėtų rajonas
Green Harmony – poilsio namai
Green Harmony – poilsio namai

Margavonės k., Utenos rajonas
Sodyba Svajonių Dvaras
Sodyba „Svajonių Dvaras“

Pakeršių k. Kurklių sen. , Anykščių rajonas
Sodyba "Gorainių Dvaras"  visoms šventėms
Sodyba "Gorainių Dvaras" visoms šventėms

Kražių sen., Kelmės rajonas
Sodybos nuoma šventėms Klaipėdos rajone
Sodybos nuoma šventėms Klaipėdos rajone

Girininkų k., Vėžaičių sen., Klaipėdos rajonas
MAJORO SODYBA - pokylių salės, pirties nuoma
MAJORO SODYBA - pokylių salės, pirties nuoma

Jurgių k., Dovilų sen., Klaipėdos rajonas
Poilsio sodyba "Ramybės Šaltinis"
Poilsio sodyba "Ramybės Šaltinis"

Paežerės Rūdaičių km., Platelių sen., Klaipėdos rajonas
Sodyba Kaišiadorių rajone "Liūtynė"
Sodyba Kaišiadorių rajone "Liūtynė"

Pašulių k., Kaišiadorių rajonas
Laivo, jachtos, katerio nuoma Jūsų šventėms
Laivo, jachtos, katerio nuoma Jūsų šventėms

Nida, Mingė, Rusnė, Klaipėda
Vinetu Kaimas, indėniškos dvasios erdvė. Renginiai, edukacijos ir...
Vinetu Kaimas, indėniškos dvasios erdvė. Renginiai, edukacijos ir...

Šlikių k., Kretingalės sen., Klaipėdos rajonas
Sodyba "Pušų takas" baidarių nuoma
Sodyba "Pušų takas" baidarių nuoma

Andrioniškio sen, Anykščių rajonas
Restoranas "Lounge JR"
Restoranas "Lounge JR"

A.Vienuolio g. (šalia operos baleto teatro), Vilnius
Alovės Karčiama
Alovės Karčiama

Poteronys, Alytaus r, Alytaus rajonas
Poilsio namai - Olando kepurė
Poilsio namai - „Olando kepurė“

Karklė, Klaipėdos rajonas
Pagrindinis sodybos namas su sale ir miegamaisiais
Sodyba Klaipėdos rajone: salė, pirtis, miegamieji

Agluonėnų sen., Klaipėdos rajonas
Sodyba - "Klumpės malūnas"
Sodyba - "Klumpės malūnas"

Seredžiaus sen., Jurbarko rajonas
Šeimos restoranas Kauno rajone NUEVE VIENTOS
Šeimos restoranas Kauno rajone „NUEVE VIENTOS“

Girininkai, Rokų sen., Kauno rajonas
Sodyba Kelmės rajone
Sodyba Kelmės rajone

Pabariukų km., Kelmės rajonas
Provanso stiliaus sodyba  Brastadvaris
Provanso stiliaus sodyba Brastadvaris

Lankupiai km. , Klaipėdos rajonas
Sodyba Jonavos r.  Narūnas. Nameliai su pirtimis ir jakuzzi
Sodyba Jonavos r. „Narūnas“. Nameliai su pirtimis ir jakuzzi

Barborlaukio k., Šveicarijos sen., Jonavos rajonas
Kaimo turizmo sodyba - Liepija
Kaimo turizmo sodyba - „Liepija“

Plateliai, Plungės rajonas
Sodybos nuoma Vilniaus rajone "Naturvila"
Sodybos nuoma Vilniaus rajone "Naturvila"

Senasalio k., Vilniaus rajonas
Sodyba "Brazylija" prie DVIRAGIO ežero
Sodyba "Brazylija" prie DVIRAGIO ežero

Kamajų sen., Rokiškio rajonas
"Mizarų sodyba"  Druskininkuose
"Mizarų sodyba" Druskininkuose

Mizarų km., Druskininkai
Sodyba Frankava Trakų rajone
Sodyba Frankava Trakų rajone

Nečiūnų k., Aukštadvario sen., Trakų rajonas
Sodyba VILKIŠKĖS ant upės kranto - 30 km nuo Vilniaus
Sodyba „VILKIŠKĖS“ ant upės kranto - 30 km nuo Vilniaus

Vilkiškės, Šalčininkų r., Šalčininkų rajonas
Romaškių sodyba jauki sodyba šalia Kauno. Salė, pirtis, kubilas
Romaškių sodyba jauki sodyba šalia Kauno. Salė, pirtis, kubilas

Romaškių k., Domeikavos sen., Kauno raj., Kauno rajonas
Jauki Uosos sodyba Jūsų šventei
Jauki Uosos sodyba Jūsų šventei

Uosos k., Prienų rajonas
Sodybos Mojantis Ąžuolas šventėms, ir ne tik!
Sodybos „Mojantis Ąžuolas“ šventėms, ir ne tik!

Gudeliai, Kazlų Rūdos sav., Kazlų rūda
Taujėnų dvaras – iškilmingoms šventėms, renginiams, poilsiui
Taujėnų dvaras – iškilmingoms šventėms, renginiams, poilsiui

Taujėnai, Ukmergės raj., Ukmergės rajonas
VYŠNIŲ DVARAS – Jūsų šventėms, renginiams
VYŠNIŲ DVARAS – Jūsų šventėms, renginiams

Gintarų k. Kartenos sen., Klaipėdos rajonas
Sodyba ŠVENTĖMS ir poilsiui – prie ežero, Lazdijų raj.
Sodyba ŠVENTĖMS ir poilsiui – prie ežero, Lazdijų raj.

Kalvių kaimas, Kapčiamiesčio seniūnija, Lazdijų rajonas
Sodyba Raseinių rajone "La Fazenda"
Sodyba Raseinių rajone "La Fazenda"

Alaviniškių k., Viduklės sen., Raseinių rajonas
Radvilių sodyba prie Nevėžos ežero
Radvilių sodyba prie Nevėžos ežero

Skiemonių sen., Anykščių rajonas
"Dūrių sodyba" Molėtų rajone
"Dūrių sodyba" Molėtų rajone

Pečiuliai , Molėtų rajonas
Sodyba "Stirnamis" Molėtų rajone
Sodyba "Stirnamis" Molėtų rajone

Čiulėnų sen. Molėtų r., Molėtų rajonas
Vėliučionių sodyba Vilniaus rajone
„Vėliučionių sodyba“ Vilniaus rajone

Vėliučionys, Vilniaus rajonas
ĮLANKOS SODYBA - Nameliai su pirtimis
„ĮLANKOS SODYBA“ - Nameliai su pirtimis

Luokesos sen., Molėtų r., Molėtų rajonas
Sodyba Saulėtas bebras
Sodyba „Saulėtas bebras“

Čiukiškių k., Trakų rajonas
Sodyba Kauno rajone Gerovės Sodybėlė
Sodyba Kauno rajone „Gerovės Sodybėlė“

Ireniškiai, Garliavos sen. , Kauno rajonas
Sodyba "Triovilla" - vos 15 km nuo Vilniaus!
Sodyba "Triovilla" - vos 15 km nuo Vilniaus!

Vydautiškių k, Sudervės sen., Vilniaus rajonas
Kupolas Jūsų šventėms ir renginiams
Kupolas Jūsų šventėms ir renginiams

Tytuvėnai, Kelmės rajonas
Sodyba prie Lukno ežero
Sodyba prie Lukno ežero

Luknių km., Sudeikių sen., Utenos rajonas
Sodyba Pas Bitininką
Sodyba Pas Bitininką

Aukštieji Kapliai, Kėdainių rajonas
Šešiavietis namelis
Rąstinukai ant pačio Trikojo ežero kranto

Taikūnų k. Veisiejų sen., Druskininkai
"Bagdononių slėnis" vestuvėms, pobūviams
"Bagdononių slėnis" vestuvėms, pobūviams

Bagdononių k., Trakų rajonas
Sodyba AKMENYNĖ 10 km. nuo Klaipėdos
Sodyba „AKMENYNĖ“ 10 km. nuo Klaipėdos

Dovilų sen., Klaipėdos rajonas
Jūsų šventėms Kuzokų sodyba vienkiemyje.
Jūsų šventėms Kuzokų sodyba vienkiemyje.

Liolių sen., Kelmės r. sav., Kelmės rajonas
Audrės svečių namai - Mazūriškėse
„Audrės“ svečių namai - Mazūriškėse

Klaipėda, Klaipėdos rajonas
Poilsiavietė  "Vilija" prie Akmenių ežero Lazdijų rajone
Poilsiavietė "Vilija" prie Akmenių ežero Lazdijų rajone

Akmenių k., Lazdijų r. , Lazdijų rajonas
Eco Resort Trakai
Eco Resort Trakai

Antakalnio k., Trakų rajonas
Kaimo turizmo sodyba "Bitynė"
Kaimo turizmo sodyba "Bitynė"

Padargupiai, Raseinių rajonas
Vila Pasaka prie Kauno
Vila „Pasaka“ prie Kauno

Byliškės, Prienų rajonas
Provanso stiliaus sodyba netoli Vilniaus
Provanso stiliaus sodyba netoli Vilniaus

Skrudėnų kaimas, Vilniaus rajonas
Kaimo turizmo sodyba "Šamo valdos"
Kaimo turizmo sodyba "Šamo valdos"

Drabužninkų k., Trakų rajonas
Sodyba Kauno rajone ILGAS KIEMAS
Sodyba Kauno rajone „ILGAS KIEMAS“

Ilgakiemis, Kauno rajonas
Nemuno Slėnis
Nemuno Slėnis

Birštonas
Vila Sodyba PAS ŠEŠTOKĄ prie ežero  iki 80 vietų Molėtų r.
Vila Sodyba „PAS ŠEŠTOKĄ“ prie ežero iki 80 vietų Molėtų r.Joninėms

Babilninkų kaimas, Suginčių seniūnija, Molėtų rajonas, Molėtų rajonas
Sodyba Tarp liepų  Anykščių rajone
Sodyba “Tarp liepų“ Anykščių rajone

Debeikių seniūnija, Anykščių rajonas
Sodyba šventėms ir poilsiui ant Lušykščio ežero kranto!!!
Sodyba šventėms ir poilsiui ant Lušykščio ežero kranto!!!

Linkmenų sen., Ignalinos raj., Ignalinos rajonas
Sodybos su sale nuoma Naujiems Metams
Sodybos su sale nuoma Naujiems Metams

Rūdiškių sen., Trakų rajonas, Trakų rajonas
"Danutės" sodyba ant pačio ežero kranto
"Danutės" sodyba ant pačio ežero kranto

Taikūnų k., Lazdijų rajonas, Lazdijų rajonas
1