Kalėdos – 1159 pasiūlymai
Kalėdos yra viena iš labiausiai laukiamų ir mylimų švenčių, kuri švenčiama beveik visame pasaulyje. Tai yra metas, kai šeimos susirenka prie vieno stalo, draugai dalinasi dovanomis, ir visi mėgaujasi ypatinga atmosfera, kuri tvyro ore visą Kalėdų laikotarpį.
Kalėdų tradicijos: eglės, dovanos ir patiekalai
Kalėdinė eglutė
Viena iš garsiausių Kalėdų tradicijų yra eglės puošimas. Šeimos susirenka draugėn ir ant eglės kabina įvairiausius papuošimus ir lempučių girliandas, siekiant sukurti žavią ir šviesią Kalėdų eglutę. Vaikai šioje veikloje dalyvauja su ypatingu susidomėjimu. Daugelyje šalių žaisliukai yra esminė Kalėdų eglutės puošybos dalis. Jie gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, įskaitant stiklą, medį, metalą ir plastiką. Papuošalai dažnai vaizduoja sezono simbolius, pavyzdžiui, angelus, žvaigždes, snaiges ir Kalėdų senelius. Kai kurios šeimos ir draugai rengia apsikeitimo ornamentais vakarėlius, kurių dalyviai atsineša po unikalų eglutės žaisliuką ir jais keičiasi. Ši tradicija gali padėti sukurti įvairią ir sentimentalią ornamentų kolekciją.
Kalėdinės eglutės puošybos tenencijos
Kalėdų eglutės puošybos tendencijos kasmet gali keistis, tam įtakos turi įvairūs veiksniai, įskaitant madą, populiariąją kultūrą ir interjero dizainą. Tačiau kai kurios tendencijos išlieka. Daugelis žmonių eglutėms renkasi tam tikras spalvų schemas. Tradicinės raudona ir žalia spalvos išlieka populiarios, tačiau taip pat galima rasti eglučių, papuoštų elegantiškais aukso ir sidabro atspalviais arba moderniais deriniais, pavyzdžiui, mėlyna ir balta spalvomis.
Eglutės pasirinkimas
Kalbant apie pačios eglės pasirinkimą, jis dažnai priklauso nuo tokių veiksnių, kaip patogumas, biudžetas, aplinkosauginiai sumetimai ir asmeniniai pageidavimai. Kai kurie žmonės, priklausomai nuo metų ar aplinkybių, keičia vieną medelį į kitą. "Teisingas" pasirinkimas yra tas, kuris geriausiai atitinka šeimos poreikius ir tradicijas. Daugeliui žmonių patinka tikros Kalėdų eglutės tradicija ir kvapas. Jų būna įvairių rūšių, kurių kiekviena pasižymi unikaliu kvapu ir spyglių savybėmis. Tačiau tikras egles reikia reguliariai laistyti, jos gali būti netvarkingos ir kartais brangesnės. Be to, jos yra tvarus pasirinkimas, jeigu yra atsakingai įsigyjamos ir po naudojimo tinkamai perdirbamos. Dirbtinės eglutės yra daugkartinio naudojimo ir nereikalauja daug priežiūros. Jos nemeta spyglių, be to, jas galima lengvai laikyti ateinantiems metams. Dirbtinės eglutės būna įvairių dydžių ir stilių, todėl lengva išsirinkti tinkamą variantą kiekvieno skoniui. Žinoma, perkant dirbtinę eglė, ji neturės natūralaus tikro medžio kvapo ir jo suteikiamo pojūčio.
Kalėdinės dovanos
Dovanos taip pat yra svarbus Kalėdų elementas. Žmonės svarsto, ką padovanoti savo artimiesiems, ir rūpinasi, kad dovanos būtų ypatingos ir pritaikytos gavėjo poreikiams. Dovanų dalinimasis Kalėdų rytą ar Kūčių vakarą yra svarbi kiekvienos šeimos tradicijos dalis.
Slaptasis Kalėdų Senelis - tai keitimosi dovanomis tradicija, kai grupė žmonių - draugų, šeimos narių ar bendradarbių - burtų keliu išrenka vardus ir pavardes, kam pirks dovaną. „Kalėdų senelio“ tapatybė lieka paslaptyje, kol dovanomis nėra apsikeičiama. Svarbūs „Slaptojo Kalėdų senelio“ aspektai:
- Vardų traukimas: dalyviai atsitiktine tvarka traukia vardus, kad nustatytų, kam jie pirks dovaną. Šis atsitiktinis priskyrimas suteikia netikėtumo elementą.
- Biudžetas: siekiant užtikrinti sąžiningumą ir atitikti lūkesčius, slapto Kalėdų Senelio mainuose dažnai nustatomas dovanos biudžetas. Taip išvengiama ekstravagantiškų ar nesuderintų išlaidų.
- Keitimasis dovanomis: dovanomis keičiamasi per šventinį vakarėlį arba per paskirtą renginį. Dalyviai gali atskleisti savo tapatybę arba laikyti ją paslaptyje, priklausomai nuo grupės taisyklių. Vienas iš pagrindinių "Slaptojo Kalėdų Senelio" aspektų yra tas, kad gavėjas nežino, kas jam padovanojo dovaną, kol ji neatskleidžiama per apsikeitimą. Tai prideda smagumo ir laukimo elemento.
Keitimasis dovanomis yra įprasta Kalėdų tradicija, kuri gali apimti įvairias formas ir būdus. Smagūs dovanų keitimosi variantai:
- Dovanų maišas: dalyviai dovanas deda į bendrą maišą ar krūvą, tai atlikus kiekvienas asmuo atsitiktine tvarka iš krūvos išsitraukia dovaną ir ją pasilieka sau. Dovanos yra aptariamos prie šventinio stalo, išsiaiškinama kieno dovaną gavo kiekvienas dalyvis.
- Teminiai dovanų mainai: kai kurios šeimos ar kompanijos renkasi teminius dovanų mainus, t.y. visos dovanos turi atitikti tam tikrą temą, pavyzdžiui, "naminės dovanos" arba "tik knygos".
- Dovanų perdovanojimas: dalyviai prie šventinio stalo atsineša dovanų, kurias jau yra gavę, bet kurių jiems nebereikia. Tada šios dovanos yra išdalijamos kitiems mainų dalyviams. Šiai praktikai įvardyti dažnai vartojamas terminas "pakartotinė dovanėlė".
Dovanų mainai yra malonus būdas šventiniams susibūrimams suteikti netikėtumo ir linksmumo elementą, be to, juos galima pritaikyti pagal grupės pageidavimus ir dinamiką.
Kalėdiniai patiekalai
Kalėdų stalui ruošiami ypatingi patiekalai, kurių skoniai atitinka šios šventės tradicijas. Skirtingos šalys turi savo Kalėdų patiekalų tradicijas, bet visame pasaulyje būdingi gausūs stalai ir skanūs valgiai, kurie kviečia šeimas susirinkti ir mėgautis laiku drauge ir bendru maistu.
Kūčių stalas
Lietuvoje šventų Kūčių stalas turi gilias tradicijas, prasmę ir vertę. Prie tradicinio švenčių stalo susirenka visa šeima, vaišinasi tradiciniais patiekalais, užsiima burtais, tokiais kaip šiaudo traukimas iš po staltiesės ar kūčiukų skaičiavimas.
Kūčių vakaro tradicijos Lietuvoje
Pagal seną tradiciją prie bendros Kūčių vakarienės stalo būtinai susėda visi šeimos nariai, tikint, kad tai padės sustiprinti šeimos santarvę. Ilgą laiką tikėta, kad Kūčių vakariene pavaišintas svetimas žmogus irgi neša namams laimę. Kūčių vakarienė pagal senas tradicijas pradedama laužiant kalėdaitį, t.y. bažnyčioje pašventintą paplotėlį. Jis yra laikomas šeimos santarvės, duonos simbolis. Pagal kalėdaičio gabalėlio dydį, raštą senais laikais būdavo sprendžiama apie ateinančius metus: kuriam atlaužta didesnis gabalėlis, tas bus dalingesnis, kam kryžius – vargas ir pan. Kūčių vakarienę turi sudaryti dvylika patiekalų, kurių visų būtina paragauti, kad ateinantieji metai būtų sotūs ir turtingi, dvylika patiekalų simbolizuoja 12 apaštalų. Kūčių stalo patiekalai būna be mėsos, juos dažnai sudaro žuvis, silkė, grybai, rauginti kopūstai ir įvairūs grūdai. Vienas iš svarbiausių patiekalų yra kūčiukai - maži saldūs kepiniai iš raugintos tešlos ir aguonų. Tikima, kad kūčiukai ateinančiais metais atneš sėkmę ir klestėjimą. Valgis pradedamas vakariniame danguje pasirodžius pirmajai žvaigždei, simbolizuojančiai Betliejaus žvaigždę. Dažnai padedama lėkštė mirusiems šeimos nariams, taip pažymint gyvųjų ir mirusiųjų vienybę.
Kalėdų senelis
Kalėdų senelio istorija siekia senovės laikus ir turi daugybe skirtingų šaltinių. Dauguma istorikų sutaria, kad šio personažo šaknys siejamos su krikščioniškomis Kalėdomis ir Jėzaus gimimu. Tačiau daugelyje šalių ir kultūrų Kalėdų senelis turi savo unikalius bruožus ir istoriją. Pavyzdžiui, JAV ir daugelyje kitų vakarų šalių, Kalėdų senelis dažniausiai vaizduojamas kaip vyriškis su balta barzda ir raudonu kostiumu, skrendantis rogėmis, kurias varo šiauriniai elniai.
Tai yra žinomas gerasis personažas, kuris atneša džiaugsmą ir dovanas vaikams. Vaikai dažniausiai rašo laiškus Kalėdų seneliui, kuriuose papasakoja apie savo norus ir pageidavimus. Naktį prieš Kalėdas senelis leidžia dalindamasis dovanomis - jis atneša dovanų maišus ir palieka juos po egle arba šalia namo langų.
Kalėdos visame pasaulyje - įvairovė ir unikalumas
Nors Kalėdos yra visame pasaulyje švenčiamos vienu metu, kiekviena šalis turi savo unikalias tradicijas ir papročius, kurie praturtina šią šventę. Tai rodo Kalėdų šventės universalumą ir galimybę kasmet kurti naujus prisiminimus bei švęsti šią ypatingą laikotarpį šeimos ir draugų rate. Kalėdos yra metas, kai žmonės pajunta meilės ir solidarumo dvasią.
Kalėdų šventės tradicijos pasaulyje
Žiemos šventės visame pasaulyje yra neatsiejamos nuo gausių vaišių ir gardaus maisto, tačiau skirtingose šalyse Kalėdos yra švenčiamos skirtingai.
Kalėdos Prancūzijoje
Šalis, kuri didžiuojasi viena prabangiausių ir išskirtiniausių virtuvių pasaulyje – Prancūzija- gali pasigirti ir išskirtiniu Kalėdiniu stalu. Ant šventinio prancūzų stalo dažnai puikuojasi austrės, rūkyta lašiša, kaštonais kimštas kalakutas ar kepta žąsis. Retas prancūzas per šventes apsieina ir be tradicinio delikateso – žąsų kepenėlių pašteto, vadinamo foie gras ir valgomo kartu su žaliomis salotomis, miško uogų džemu ir žinoma – prancūziška bagete.
Kalėdos Lenkijoje
Šalis, kuri puoselėja gilias ir Lietuvai pažįstamas šventinio stalo tradicijas yra mūsų kaimynė Lenkija. Kaip ir Lietuvoje, šeimos Lenkijoje pirmiausia susėda prie Kūčių stalo, lenkiškai vadinamų Wigilia. Tradiciškai šiai vakarienei gaminami 12 patiekalų, iš kurių populiariausi yra barščiai, koldūnai su grybais, karpis su bulvių salotomis, įvairiai ruošta silkė ir rauginti kopūstai. Lenkijoje, kaip ir Lietuvoje, Kalėdų išvakarėse mėsa yra nevalgoma, užtat per pačias Kalėdas ant šventinio stalo galima rasti ir kepto kumpio, ir tradicinių lenkiškų dešrelių, vadinamų kiełbasa, ir bigos – raugintų kopūstų ir mėsos troškinio. Desertui lenkai gamina aguonų pyragą makowiec, imbierinius sausainius ir vaisių kompotą.
Kalėdos Graikijoje
Graikijoje Kalėdų vakarą vaikai išbėga į gatves nešini instrumentais ir gieda šventas giesmes, vadinamas „kalandomis“. Kartais su savimi turi riešutais ir aukso detalėmis puoštų laivelių modelių, kuriuos dovanoja praeiviams. Jei vaikai dainuoja gražiai, dažnai gauna pinigų arba skanėstų, pvz., riešutų, saldainių arba džiovintų datulių – panašiai kaip Lietuvoje per Užgavėnes. Daugumai graikų Kalėdų išvakarėse labai svarbu dalyvauti Šv. Mišiose. Po mišių baigiasi Advento pasninkas ir galima sėstis prie šventinio stalo. Paprastai ant graikų stalo pagrindiniu patiekalu tampa orkaitėje kepta aviena arba kiauliena, patiekiama su špinatais, įvairiomis salotomis ir sūriu. Vienas iš tradicinių patiekalų, kuris privalo būti ant stalo – Kalėdų duona („Christopsomo“). Tai saldi apvali duona pagardina cinamonu, apelsinais ir gvazdikėliais. Jos viršus dekoruotas kryžiumi. Duona gaminama Kalėdų išvakarėse, o valgoma tik per Kalėdas.
Tai tik keli gausaus ir įvairaus Kalėdų tradicijų spektro visame pasaulyje pavyzdžiai. Kiekviena kultūra ir regionas į šventinį laikotarpį atsineša savo unikalius papročius, šventes ir šventinius patiekalus, todėl Kalėdos yra pasaulinė ir įtraukianti šventė.

Visa Lietuva

Kaunas, Kaunas

Antalakajos k., Mindūnų sen., Molėtų rajonas

Markutiškiai, Trakų rajonas

Palanga

Debeikių seniūnija, Anykščių rajonas

Monciškės, Palanga

Utenos rajonas

Rimšė, Ignalinos rajonas

Neravai, Druskininkai

Širvintų k., Širvintų rajonas

Dubingių sen., Molėtų rajonas

Girininkai, Rokų sen., Kauno rajonas

Vilniaus rajonas

Klaipėdos rajonas

Skynimai, Vievio sen, Elektrėnų sav., Vilniaus rajonas

Likančių k., Zarasų rajonas

Bartkūniškių k., Kėdainių rajonas

Zarasų rajonas

Palanga, Palanga

Degesiai, Užpalių sen., Utenos rajonas

Pajevonio kaimas , Vilkaviškio rajonas

Agluonėnų sen., Klaipėdos rajonas

Dėdeliškės, Trakų rajonas

Klaipėdos rajonas

Amsterdam Plaza, Palanga

Viliošių k., Akmenės rajonas

Kunigiškiai, Kunigiškiai

Kaunas, Visa Lietuva

Užubalių k., Panevėžio rajonas

Andrioniškio sen, Anykščių rajonas

Pagardės k., Mažeikių rajonas

Jonušų kaimas, Klaipėdos rajonas

Vėliučionys, Vilniaus rajonas

Nida, Neringa

Druskininkai, Druskininkai

Marijampolė

Šventoji

Kazlų Rūdos sav., Kauno rajonas

Nugarių k., Plungės rajonas

Elektrėnai

Žiegždrių km., Samylų sen., Kauno rajonas

Druskininkai

Sužionių sen., Vilnius

Ožkinių kaimas, Švenčionių rajonas

Sausiai, Vilnius

Kunigiškiai

Parąžės km., Kretingos raj. sav., Kretingos rajonas

Palanga

Užsienis

Antaliežio k., Molėtų rajonas

Kunigiškiai

Ginučių k. , Ignalina

Kazlų k., Molėtų rajonas

Šventoji

Svencelės kaimas, Klaipėdos rajonas

Mačionių kaimas, Anykščių rajonas

Valų k. , Ukmergės rajonas

Antakalnio k., Trakų rajonas

Bugenių k. , Ukmergės rajonas

Plateliai, Plungės rajonas

Kaišiadorių rajonas

Kampų kaimas , Molėtų rajonas

Palanga

Palanga

Vilniaus rajonas

Molėtų rajonas

Palanga

Antakalnių km., Utenos rajonas

Kunigiškiai

Taikos g., Nida

Palanga

Liepojos rajonas

Tolkūnų k., Alytaus rajonas

Byliškės, Prienų rajonas

Ilgakiemis, Kauno rajonas

Luokė, Telšių rajonas

Seredžiaus sen., Jurbarko rajonas

Kamajų sen., Rokiškio rajonas

Augustavas,

Kražių sen., Kelmės rajonas

Kelmės rajonas

Visa Lietuva

Kunigiškiai

Krištapiškių k., Prienų rajonas

Lynežeris, prie Marcinkonių, Varėnos rajonas

placio g Karklė, Šventoji

Joniškio sen., Molėtų rajonas

Palanga

Palanga

Joniškio sen., Molėtų rajonas

Kaunas

Pakeršių k. Kurklių sen. , Anykščių rajonas

Plakna kaimas, Trakų rajonas

Šinkūnų kaimas Ukmergė, Ukmergės rajonas

Šventoji

Grumblių k., Plungės rajonas

Palanga

Kernavė, Trakų rajonas

Luokesos sen., Molėtų r., Molėtų rajonas

Palanga

Pavardaunys, Varėnos rajonas

Druskininkai, Druskininkai

Preila

Vilemai (netoli Kačerginės), Kaunas

Antakščiai, Alantos sen., Molėtų rajonas

Liolių sen., Kelmės r. sav., Kelmės rajonas

Alytaus r., Lazdijų rajonas

Ventspilis

Žalioji g., Druskininkai

Kulionių k., Molėtų rajonas

Druskininkai

Klaipėda

Veisiejų sen., Lazdijų rajonas

Kaunas, Kaunas

Zarasų rajonas

Vosiškiai, Babtų sen., Kauno rajonas

Druskininkai, Druskininkai

Seirijai, Alytaus rajonas

Paežerės Rūdaičių km., Platelių sen., Klaipėdos rajonas

Girininkai, Rokų sen., Kauno rajonas

Byliškės, Prienų rajonas

Šauklių k., Skuodo rajonas

Tytuvėnai, Kelmės rajonas

Trakų rajonas

Latežerio k., Druskininkai

Karklė, Klaipėdos rajonas

Trakų rajonas

Melekonių k., Vilnius

Agluonėnai, Klaipėda

Liepoja, Latvija

Degučių sen., Zarasų rajonas

Buckūnų km., Lazdijų rajonas

Panevėžio rajonas

Maciuičiai, Gargždų rajonas,

Kėdainių rajonas

Antalksnės k. , Ignalinos rajonas

Palanga

Luknių km., Sudeikių sen., Utenos rajonas

Krakių sen. Paskerdūmiuko km., Kėdainių rajonas

Viktariškės, Vilniaus rajonas

Paplatelės k., Plungės rajonas

Dauparai, Klaipėdos rajonas

Drabužninkų k., Trakų rajonas

Salako sen., Zarasų rajonas

Kunigiškiai

Padumblės k., Trakai

Meškasalio k., Alovės sen., Alytaus rajonas

Bajotiškių k. , Zarasų rajonas

Peliūnų k., Elektrėnai

Trakų rajonas

Šaltoniškės, Riešės sen., Vilniaus rajonas

Gudeliai, Kazlų Rūdos sav., Kazlų rūda

Plateliai, Plungės rajonas

Jurgių k., Dovilų sen., Klaipėdos rajonas

Giruliai, Klaipėda

Stirbaičių k., Plungės rajonas

Palanga

Ukmergė, Ukmergės rajonas

Elektrėnai

Šilutės rajonas

Druskininkai

Visa Lietuva

Radviliškio rajonas

Pkituškių k., Vilniaus rajonas

Uosos k., Prienų rajonas

Kunionių k., Kauno rajonas

Noriškių k., Plungės rajonas

Šakarvos k., Ignalinos rajonas

Kirneilės k., Molėtų rajonas

Laukžemės k., Kretingos rajonas

Vilkaviškio rajonas

Žukonių km., Varėnos rajonas

Padainupys, Kauno rajonas

Panara, Varėnos rajonas

Karklė, Klaipėdos rajonas

Mingė, Šilutės rajonas

Šventoji

Čiulėnų sen. Molėtų r., Molėtų rajonas

Dvarčėnų k., Alytaus rajonas

Kalvių kaimas, Kapčiamiesčio seniūnija, Lazdijų rajonas

Šventoji

Dovilų sen., Klaipėdos rajonas

Miškiniai, Lazdijų raj., Lazdijai

Margavonės k., Utenos rajonas

Palanga

Taikūnų k., Lazdijų rajonas, Lazdijų rajonas

Sauleslejas, Liepoja, Latvija

Šinkūnų k. , Ukmergės rajonas

Kunigiškiai, Palanga

Klaipėda, Klaipėda

Inkartų k., Utenos rajonas

Čiukiškių k., Trakų rajonas

Bagdononių k., Trakų rajonas

Klaipėdos rajonas

Gintarų k. Kartenos sen., Klaipėdos rajonas

Palanga, Palanga

Pakalniškių k., Elektrėnai

Sarių sen., Švenčionių raj. , Švenčionių rajonas

Molėtų trajonas, Molėtų rajonas

Druskininkų sav., Druskininkai

Bublių k., Klaipėdos rajonas

A.Vienuolio g. (šalia operos baleto teatro), Vilnius

Anykščių rajonas

Obelių sen., Rokiškio rajonas

Perlojos k., Varėnos rajonas

Druskininkai

Joniškio sen., Molėtų rajonas

Lavoriškių ap. , Vilniaus rajonas

Rūdiškių sen., Trakai

Paplatelės k., Plungės rajonas

Lazdijų rajonas

Doškonių k., Daugų sen., Alytaus rajonas

Panevėžio rajonas

Padargupiai, Raseinių rajonas

Romaškių k., Domeikavos sen., Kauno raj., Kauno rajonas

Taikūnų k. Veisiejų sen., Lazdijų rajonas

Kelmės rajonas

Gruodžių k., Molėtai

Juodkrantė, Neringa

Mažeikių rajonas

Grafų Tiškevičių alėja, Palanga

Aukštieji Kapliai, Kėdainių rajonas

Bražuolės km., Trakai

Kunigiškiai

Rūdiškių sen., Trakų rajonas, Trakų rajonas

Čistabora, Molėtų rajonas

Motiejiškių k., Vilniaus rajonas

Kapčiamiestis, Lazdijų r. sav., Trakų rajonas

Pečiuliai , Molėtų rajonas

Babrų kaimas, Šventežerio seniūnija, Lazdijų rajonas

Preila, Neringa

Šukiškių k., Zarasų rajonas

Padumblės k., Trakų rajonas

Vilnius, Vilnius

Utenos rajonas

Alytaus rajonas

Kalnėnų kaimas, Telšių rajonas, Telšiai

Kaltanėnai, Ignalinos rajonas

Kirmėliškių k., Trakų rajonas

Varėnos rajonas

Visa Lietuva

Šiaulių rajonas

Nečiūnų k., Aukštadvario sen., Trakų rajonas

Alytaus rajonas

Ireniškiai, Garliavos sen. , Kauno rajonas

Klaipėdos rajonas

Zauniškių km., Kauno rajonas

Kunigiškiai

Juodkrantė

Varnikų k., Trakai

Palanga

Graužės k., Molėtai

Druskininkai

Birštonas

Nida, Neringa

Vilų (buvusi Kalno) g., Juodkrantė

Užublendžių k., Jauniūnų sen., Širvintų r., Širvintų rajonas

Šlikių k., Kretingalės sen., Klaipėdos rajonas

Pervalka, Neringa

Sudeikiai, Utenos rajonas

Piliakalnis, Vilniaus rajonas

Targales pag., Ventspilio rajonas

Antakščiai, Alantos sen., Molėtų rajonas

Sidabriu km., Vilniaus rajonas

Ilgakiemis, Kauno rajonas

Antakalnio k., Trakų rajonas

Rumbulas pagasts, Kuldīgas Novads, Latvija, Kuldīgas rajonas

Paberžės sen., Vilnius

Birštonas

Ventspilis

Girininkai, Rokų sen., Kauno rajonas

Lazdijų rajonas

Daržininkai, Nemėžis, Vilniaus rajonas

Karklėnų kaimas, Vilnius

Palanga

Kunigiškiai

Girkaliai, Klaipėdos raj., Palanga

Neveronys, Kauno rajonas

Merkinės sen., Varėnos rajonas

Raukučių k., Molėtų rajonas

Vilniaus rajonas, Vilniaus rajonas

Skrudėnų k., Vilniaus rajonas

Vilkiškės, Šalčininkų r., Šalčininkų rajonas

Inturkės sen., Molėtų rajonas

Klaipėda

Nemunaitis, Alytaus rajonas

Kunigiškiai

Latežeris, Druskininkai

Panevėžio rajonas

Girininkų k., Vėžaičių sen., Klaipėdos rajonas

Alaviniškių k., Viduklės sen., Raseinių rajonas

Klaipėda, Klaipėdos rajonas

Mukulių k., Zarasų rajonas

Daukniūnai, Panevėžio rajonas

Kaulakių km., Molėtų rajonas

Kunigiškiai

Dreverna, Klaipėdos r. , Klaipėdos rajonas

Palanga, Palanga

Rucavos v., Papė

Skiemonių sen., Anykščių rajonas

Pabariukų km., Kelmės rajonas

Nida (Latvija)

Inkartų k., Utenos rajonas

Alytaus rajonas

Pašulių k., Kaišiadorių raj. , Kaišiadorių rajonas

Palanga

Aluonos k., Trakų rajonas

Plateliai, Plungės rajonas

Palanga

Radailių k., Klaipėda

Aukštadvario sen., Trakų rajonas

Palanga

Palanga, Palanga

Žvirbliškių km. Giedraičių sen., Molėtų rajonas

Dvarčėnų kaimas, Alytaus rajonas

Bijeikių k. , Anykščių rajonas

Sirutėnų k., Utenos rajonas