0
0
Šventės.LT » Velykos

Šv. Velykos 2024

2025-aisiais metais Šv. Velykos švenčiamos balandžio 20 – 21 d. Trys nedarbo dienos iš eilės – ilgasis savaitgalis (šeštadienis, sekmadienis, pirmadienis).

Velykos yra viena iš svarbiausių ir mieliausių švenčių metuose. Tai pavasario šventė, kurią žmonės švenčia su dideliu džiaugsmu, optimizmu ir tikėjimu šviesiu rytojumi. Velykų šventė turi gilias šaknis, siekiančias seną krikščioniškąją istoriją, ji yra gausi tradicijomis ir papročiais, kurie yra svarbus kultūrinis paveldas įvairiose šalyse.

Kiaušinių marginimas

Viena iš populiariausių Velykų tradicijų Lietuvoje yra kiaušinių marginimas. Žmonės švęsdami Velykas dažo kiaušinius įvairiomis ryškiomis spalvomis ir juos dekoruoja įvairiais raštais ar ornamentais. Velykų metu kiaušiniai tampa ir šventės simboliu ir dovanomis, o be to, tokie margučiai dažnai dalyvauja varžybose dėl gražiausių ir originaliausių raštų.

Margučiai – unikalus lietuvių paveldas

Senovėje buvo tikima, kad kiaušiniai - stebuklingų galių turintis gyvybės simbolis. Būtent dėl šio įsitikinimo, jie būdavo aukojami dievams, duodami valgyti ligoniams, gimdyvėms ar vaikų negalinčioms susilaukti moterims. Manyta, kad stebuklingos kiaušinio galios gali išgydyti kūną, todėl juos žmonės glausdavo prie skaudamų vietų.

Pats paprotys dažyti ir keistis kiaušiniais yra gerokai senesnis už krikščionybę. Tikėta, kad spalvingai nudažytų ir įmantriais raštais išmargintų margučių stebuklingos galios sustiprėja. Margučiais buvo įprasta keistis, tad juose būdavo išpiešiami palinkėjimai bei parenkamos simbolinės spalvos. Pavyzdžiui, vaikų susilaukti norinčiai porai dovanojo širdelių, gervių, žalčių, rupūžių simboliais margintus kiaušinius, o linkėdami gero derliaus juos margino saulės ir augaliniais motyvais, dažė juoda (ši spalva simbolizuoja derlingą žemę) arba geltona (simbolizuoja Saulės šilumą ir subrendusius javus) spalvomis.

Velykinių kiaušinių marginimo būdai

Lietuvoje populiarūs įvairūs marginimo būdai, kai kurie tradiciniai, keliavę iš kartos į kartą, kiti modernūs
Keletas Velykinių kiaušinių marginimo būdų, kurie populiarūs Lietuvoje:

 • Kiaušinių dažymas, pasinaudojant vašku.  Renkantis šį kiaušinių marginimo būdą, visų pirma reikia pasigaminti patį dažymo įrankį. Galima į pieštuką paprasčiausiai įsmeigti nedidelį smeigtuką su maža galvute. Tada yra ištirpinamas vaškas (geriausia- bičių vaškas), kuris yra laikomas ant mažos ugnies, kad neatvėstų. Smeigtuko galvutė yra mirkoma ištirpintame vaške ir piešiami norimi raštai ant kietai išvirto ir dar šilto kiaušinio. Kai vaškas sustingsta, kiaušinis dedamas į šiltus dažus. Išėmus kiaušinį, vaškas yra nugrandomas arba pašildomas ir nušluostomas servetėle. Vaškas neleidžia dažams prikibti prie padengtų vietų, todėl vašku išpiešti raštai ir spalvotas fonas gražiai kontrastuoja. Tradiciniai lietuviški margučių raštai sudaromi iš taškelių ir brūkšnelių. Raštų idėjų galima pasiieškoti internete, tikrai nebūtina marginti tradiciniais raštais, svarbu pasitelkti kūtybiškumą. Gražūs būna taškuoti, ar išmarginti savais, unikaliais raštais margučiai.
 • Dažymas verdant su svogūnų lukštais. Kiaušinių dažymas svogūnų lukštais Lietuvoje yra tradicinė ir ekologiška velykinių kiaušinių dekoravimo technika. Jos metu kiaušiniai verdami su surinktais rudais arba raudonais svogūnų lukštais, taip išgaunant sodrius ir žemiškus atspalvius. Išgaunamos įvairios šiltos spalvos - nuo šviesiai geltonos ir oranžinės iki sodriai raudonos ir rudos. Norint patobulinti raštus, verdant galima pridėti papildomų elementų, pavyzdžiui, lapų ar grūdų. Dėl natūralių medžiagų ir tradicinių technikų naudojimo tai yra tvari ir kultūriškai reikšminga meno forma, giliai įsišaknijusi lietuviškose Velykų tradicijose. Šie gražiai dekoruoti kiaušiniai yra ne tik Velykų simbolis, bet ir lietuvių tautos kūrybiškumo bei meistriškumo liudijimas. 
 • Kiaušinių marginimas dekupažo technika. Kiaušinių marginimas pasitelkiant dekupažą yra paprastas, bet kūrybiškas velykinių kiaušinių puošybos būdas. Dekupažas - tai plonų dekoratyvinio popieriaus ar servetėlių sluoksnių naudojimas sudėtingiems ir vizualiai patraukliems raštams ant įvairių paviršių, įskaitant kiaušinius, sukurti. Naudojant nedidelį teptuką, kiaušinio vietą, kurioje ketinama dėti servetėlė, patepama plonu dekupažo klijų sluoksniu. Reikia būti atsargiems ir nenaudoti per daug klijų, nes dėl jų servetėlė gali susiraukšlėti. Atsargiai uždedamas iškirptas servetėlės dizainas ant priklijuotos kiaušinio vietos. Kruopščiai išlyginama, kad būtų pašalinti oro burbuliukai ar raukšlės, ir įsitikinama, kad servetėlė gerai prilimpa prie kiaušinio lukšto. Gali prireikti šepetėliu švelniai prispausti ir išlyginti servetėlę ant išlenkto kiaušinio paviršiaus. Galima pakartoti šį procesą su papildomais servetėlių raštais, kuriant sluoksniuotus ar persidengiančius raštus pagal savo skonį.
 • Kiaušinių dažymas natūraliais dažais. Tai vienas iš pačių seniausių kiaušinių marginimo būdų. Marginimui naudojami natūralūs dažai, išgaunami iš augalų dalių. Reikia paimti tiek vandens, kad jis apsemtų dažomus kiaušinius, į jį įpilti 1 šaukštelį acto ir tam tikrą kiekį intensyvią spalvą turinčių augalų dalių. Mišinys verdamas 15 min. Į atvėsusius dažus merkiami kiaušiniai ir verdama dar 15 min. Išvirti kiaušiniai dar palaikomi dažuose. Nuo to, kiek laiko laikomi margučiai dažuose, priklausys spalvos intensyvumas.
 • Margučių puošimas juos skutinėjant;
 • Marginimas laku.

Iš tiesų, kiaušinių dažymo būdų yra daugybė, svarbu paleisti savo kūrybiškumą ir fantazijas. Kiaušinius galima marginti bet kokiais dažančiais augalais, vaisiais, daržovėmis, prieskoniais, gėlėmis, vyšniomis, spanguolėmis, paprikos milteliais, petražolėmis, morkų lapeliais, svogūnų laiškais, ramunėlėmis, ąžuolo arba juodalksnio žievės nuoviru,  įvairia arbata, kava. Nesvarbu kokiu būdu yra dažomi kiaušiniai- jie visada bus unikalūs ir atspindintys jūsų kūrybiškumą.

Velykų patiekalai

Tradiciniai Šv. Velykų stalo patiekalai

Kaip ir daugumoje švenčių, Velykos sutinkamos organizuojant puotą su šeima. Svarbus Velykų ingredientas yra kiaušinis, todėl dauguma patiekalų būna pagaminti būtent iš jo. Lietuviai negali įsivaizduoti šventinio Velykų stalo be savo įvairiais būdais išmargintų kiaušinių. Be jų, ant stalo visada puikuojasi nors keli mėsos patiekalai – dažniausiai tai vyniotiniai, keptas kumpis, šaltiena, „netikras zuikis“. Žinoma, yra ir mėgstančių įdomiau paruoštą žuvį ar jūros gėrybes. Užkandžiams populiaru maišyti įvairias tradicines mišraines bei ruošti įdarytus kiaušinius. Juos galima įdaryti kuo tik norima- tunu, rūkyta dešra, daržovėmis.

Jei Kalėdos daugeliui neįsivaizduojamos be aguoninių gardėsių, tai Velykoms labai dažnas imasi mielinių kepinių. Desertui ruošiami pyragai su varške ar „mielinės bobos“. Tai pyragas ypatingai nesaldus, tačiau saldumo galima pridėti razinomis ir glajumi. Na ir svarbu nepamiršti cukatų – jie Velykų kepiniuose būtini! Kai kurios šeimos Velykų stalui iškepa ir žagarėlių - tai traškūs, gruzdinti pyragaičiai, kurie apibarstomi cukraus pudra ir yra saldus skanėstas, kuriuo mėgaujamasi per Velykas.

Šventinį pyragą gali pakeisti ir kiti desertai:

 • šakotis,
 • tortas,
 • ledai ar kiti saldumynai.

Velykinės tradicijos, vyraujančios Lietuvoje

Velykinės lietuvių tradicijos

Velykos, kaip ir dauguma kitų Lietuvoje švenčiamų švenčių, turi gilias pagoniškas šaknis. Tačiau dėl atkeliavusios krikščionybės ši šventė buvo šiek tiek pakeista. Velykos buvo ir tebėra siejamos su gamtos atgimimu po ilgos ir sunkios lietuviškos žiemos, bet krikščionybei atėjus Velykas imta sieti ir su Kristaus prisikėlimu.

Senosios lietuvių Velykinės tradicijos

Velykoms mūsų protėviai ruošdavosi septynias savaites- septynias savaites laikėsi griežčiausio pasninko, maldos, išmaldos dalinimo. Mūsų protėviai tikėjo, kad atėjus pavasariui nubunda ne tik gamta, bet ir anapusinis pasaulis, prisikelia vėlės. Būtent iš čia ir kilęs šventės pavadinimas. Manyta, kad vėlės klajoja iki pirmojo perkūno, kuris tarsi priverčia jas grįžti atgal ir vėl pasinerti į ramybę. Senoliai prisikeliančių vėlių ne tik bijojo, bet ir norėjo joms įtikti, todėl per Velykas lankydavo mirusiųjų kapus ir ant jų padėdavo margintų kiaušinių.

Paskutinėmis dienomis prieš Velykas buvo gaminami įvairūs valgiai, maisto gamybai būdavo reikalinga šventa ugnis. Ją protėviai parsinešdavo į namus iš bažnyčios – šventoriuje liepsnodavo iš senų kryžių sukrautas pašventintas laužas. Krosnyje ugnis taip pat būdavo uždegama prieš tai išvalius visas senas žarijas ar nuodėgulius. Iš bažnyčios parsivežtu švęstu vandeniu buvo šlakstomi namai, vaikai, keli lašai įlašinami į šulinį.

Šventinis Velykų stalas

Mūsų protėviai po ilgo, net septynias savaites trunkančio, pasninko ant Velykinio stalo šalia margučių būtinai patiekdavo geriausią turimą kiaulienos kumpį. Kiaulė taip pat simbolizuodavo vislumą, kadangi galėjo pamaitinti visą šeimą. Šventinį stalą visada puošdavo pyragas – Velykų boba. Iš kvietinių miltų, paskatinantas razinomis, riešutais, papuoštas baltu glajumi. Velykų boba buvo kepama kuo aukštesnė, iš daug kiaušinių. Kad karvės būtų pieningos – ant stalo turėjo būti ir kažkas iš pieno patiekalų. Pavyzdžiui, dzūkai Velykoms pasigamindavo poskystę varškę, kurią valgydavo su pyragu.

Margučių simbolika

Pagonybėje kiaušinis turi ypatingą, sakralinę reikšmę – tai kosmoso, gyvybės, vaisingumo simbolis. Per Velykas kiaušiniai buvo marginami siekiant sustiprinti jų magiškąsias galias. Ant kiaušinių lukštų buvo išskutami ar vašku išpiešiami simboliniai raštai – žalčiukai padėjo gyvybei greičiau pabusti ir paspartino pavasario atėjimą, žvaigždės – šiltas ir šviesias naktis,  saulutės turėjo užtikrinti pakankamai saulės šviesos ir šilumos augmenijai. Velykiniai kiaušiniai buvo marginami įvairiais augalų, gėlių motyvais, kurie simbolizavo žaliuojantį pavasarį ir gausų būsimąjį derlių. Marginant Velykinius kiaušinius itin svarbi buvo simetrija: kaip danguje, taip ir ant žemės, kaip viršuj, taip ir apačioj. Raštas būdavo atkartojamas tiek dalinant kiaušinį pusiau, tiek išilgai.

Mūsų protėviai tikėjo, kad margintų kiaušinių stebuklingos savybės dar didesnės. Pasibaigus Velykų šventei, vyrai keletą margučių užkasdavo laukuose, nes manė, kad tai gali padidinti derlių, o moterys porą margintų kiaušinių pasilikdavo namuose, šitaip apsaugodamos trobą nuo dievo Perkūno rūstybės.

Velykos Lietuvoje yra ne tik pavasario šventė, bet ir religinė šventė. Daugelis žmonių šios šventės rytą lankosi bažnyčiose ir dalyvauja organizuojamose mišiose. Tai ypač svarbu Velykų rytą, kuomet yra minimas Jėzaus prisikėlimas. Bažnyčiose būna ypatingos ceremonijos, kurios suteikia gilų religinį aspektą Velykoms. Velykų šventės metu žmonės taip pat pasidalina dovanomis su šeimos nariais ir draugais. Tai gali būti marginti kiaušiniai, šokoladai, gėlės arba kitos dovanos, kurios simbolizuoja pavasario atgimimą ir naują pradžią.

Šv. Velykos religinė ir gamtos šventė

Velykos yra šventė, kurioje susipina religinės ir liaudies tradicijos, o pavasario atėjimas suteikia jai ypatingą džiaugsmo ir vilties dvelksmą, kurį lydi gamtos nubudimas. Tai laikas, kai žmonės švenčia bendrumą su šeima ir draugais, o tai daro Velykas ypatinga bei svarbia švente Lietuvos kultūroje.

Rodyti visą tekstą
Rodyti mažiau teksto

Straipsniai: Velykiniai sveikinimai

Jauki Uosos sodyba Jūsų šventei
Jauki Uosos sodyba Jūsų šventei

Uosos k., Prienų rajonas
MAJORO SODYBA Klaipėdos rajone - pokylių salės, pirties nuoma
MAJORO SODYBA Klaipėdos rajone - pokylių salės, pirties nuoma

Jurgių k., Dovilų sen., Klaipėdos rajonas
Alovės Karčiama
Alovės Karčiama

Poteronys, Alytaus r, Alytaus rajonas
Poilsio sodyba "Ramybės Šaltinis"
Poilsio sodyba "Ramybės Šaltinis"

Paežerės Rūdaičių km., Platelių sen., Klaipėdos rajonas
Sodyba Jonavos r. Narūnas. Nameliai su pirtimis ir jakuzzi
Sodyba Jonavos r. „Narūnas“. Nameliai su pirtimis ir jakuzzi

Barborlaukio k., Šveicarijos sen., Jonavos rajonas
Sodybos nuoma šventėms Klaipėdos rajone
Sodybos nuoma šventėms Klaipėdos rajone

Girininkų k., Vėžaičių sen., Klaipėdos rajonas
Sodyba Molėtų rajone, Antakščiuose, prie Lukšto ežero
Sodyba Molėtų rajone, Antakščiuose, prie Lukšto ežero

Antakščiai, Alantos sen., Molėtų rajonas
Sodyba su pirtimi ir banketine sale - Alsė"
Sodyba su pirtimi ir banketine sale - „Alsė"

Šilutės sen., Šilutės rajonas
Jaukių butų nuoma Druskininkuose
Jaukių butų nuoma Druskininkuose

Žalioji g., Druskininkai
Sodyba Frankava Trakų rajone
Sodyba Frankava Trakų rajone

Nečiūnų k., Aukštadvario sen., Trakų rajonas
Sodyba Vila Loreta – namelis su pirtimi
Sodyba Vila Loreta – namelis su pirtimi

Panevėžio rajonas, Panevėžio rajonas
Nameliai dviem ant Žeimenio ežero kranto
Nameliai dviem ant Žeimenio ežero kranto

Ožkinių kaimas, Švenčionių rajonas
Svečių namai Karklės vila
Svečių namai “Karklės vila“

Karklės k., Klaipėdos rajonas
Sodyba Vilaitė prie Kauno
Sodyba „Vilaitė“ prie Kauno

Byliškės, Prienų rajonas
Kotedžo nuoma Jūrmaloje
Kotedžo nuoma Jūrmaloje

Jūrmala, Latvija
Vila Pasaka prie Kauno
Vila „Pasaka“ prie Kauno

Byliškės, Prienų rajonas
Kaimo turizmo sodyba - Liepija
Kaimo turizmo sodyba - „Liepija“

Plateliai, Plungės rajonas
"Dūrių sodyba" Molėtų rajone
"Dūrių sodyba" Molėtų rajone

Pečiuliai , Molėtų rajonas
Sodybos Mojantis Ąžuolas šventėms, ir ne tik!
Sodybos „Mojantis Ąžuolas“ šventėms, ir ne tik!

Gudeliai, Kazlų Rūdos sav., Kazlų rūda
Vėliučionių sodyba Vilniaus rajone
„Vėliučionių sodyba“ Vilniaus rajone

Vėliučionys, Vilniaus rajonas
Sodyba prie Babrų ežero Akmens dvaras
Sodyba prie Babrų ežero „Akmens dvaras“

Babrų kaimas, Šventežerio seniūnija, Lazdijų rajonas
Sodyba prie Ūlos upės. Baidarių nuoma
Sodyba prie Ūlos upės. Baidarių nuoma

Žiūrai , Varėnos rajonas
Poilsiavietė "Vilija" prie Akmenių ežero Lazdijų rajone
Poilsiavietė "Vilija" prie Akmenių ežero Lazdijų rajone

Akmenių k., Lazdijų r. , Lazdijų rajonas
Romaškių sodyba jauki sodyba šalia Kauno. Salė, pirtis, kubilas
Romaškių sodyba jauki sodyba šalia Kauno. Salė, pirtis, kubilas

Romaškių k., Domeikavos sen., Kauno raj., Kauno rajonas
Sodyba prie Lukno ežero
Sodyba prie Lukno ežero

Luknių km., Sudeikių sen., Utenos rajonas
Sodybos nuoma Vilniaus rajone "Naturvila"
Sodybos nuoma Vilniaus rajone "Naturvila"

Senasalio k., Vilniaus rajonas
Sodyba "Vitrūna" ant ežero ktanto. Kempingas
Sodyba "Vitrūna" ant ežero ktanto. Kempingas

Meteliai, Seirijų sen., Lazdijų rajonas
Ant ežero kranto jaukus namelis Volungė
Ant ežero kranto jaukus namelis Volungė

Doškonių k., Daugų sen., Alytaus rajonas
PIRTELĖ PASILĖBAUK
PIRTELĖ “PASILĖBAUK“

Kisinių k. , Klaipėdos rajonas
Sodyba "Poilsis Pas Micką" ant ežero kranto
Sodyba "Poilsis Pas Micką" ant ežero kranto

Vištytis, Vilkaviškio rajonas
"Ilonos Šerėnienės sodyba"
"Ilonos Šerėnienės sodyba"

Antalksnės k. , Ignalinos rajonas
Pagrindinis sodybos namas su sale ir miegamaisiais
Sodyba Klaipėdos rajone: salė, pirtis, miegamieji

Agluonėnų sen., Klaipėdos rajonas
Sodyba "Ramunėlė" ant ežero kranto
Sodyba "Ramunėlė" ant ežero kranto

Joniškio sen. , Molėtų rajonas
Sodyba Šinkūnų malūnas
Sodyba “Šinkūnų malūnas“

Šinkūnų km., Ukmergės rajonas
Sodyba "Arūno pirtukė" šventėms poilsiui
Sodyba "Arūno pirtukė" šventėms poilsiui

Pakalniškių k., Elektrėnai
Sodyba Kauno rajone Gerovės Sodybėlė
Sodyba Kauno rajone „Gerovės Sodybėlė“

Ireniškiai, Garliavos sen. , Kauno rajonas
Namelis su pirtimi Utenos rajone
Namelis su pirtimi Utenos rajone

Antakalnių km., Utenos rajonas
Sodyba šventėms ir poilsiui ant Lušykščio ežero kranto!!!
Sodyba šventėms ir poilsiui ant Lušykščio ežero kranto!!!

Linkmenų sen., Ignalinos raj., Ignalinos rajonas
Sodyba Kauno rajone ILGAS KIEMAS
Sodyba Kauno rajone „ILGAS KIEMAS“

Ilgakiemis, Kauno rajonas
Vila Sodyba PAS ŠEŠTOKĄ prie ežero iki 80 vietų Molėtų r.
Vila Sodyba „PAS ŠEŠTOKĄ“ prie ežero iki 80 vietų Molėtų r.5% NUOLAIDA!

Babilninkų kaimas, Suginčių seniūnija, Molėtų rajonas, Molėtų rajonas
"Bagdononių slėnis" vestuvėms, pobūviams
"Bagdononių slėnis" vestuvėms, pobūviams

Bagdononių k., Trakų rajonas
Pirties nuoma sodyboje šalia Klaipėdos miesto
Pirties nuoma sodyboje šalia Klaipėdos miesto

Jonušų kaimas, Klaipėdos rajonas
Sodyba "Brazylija" prie DVIRAGIO ežero
Sodyba "Brazylija" prie DVIRAGIO ežero

Kamajų sen., Rokiškio rajonas
Provanso stiliaus sodyba Brastadvaris
Provanso stiliaus sodyba Brastadvaris

Lankupiai km. , Klaipėdos rajonas
Sodyba Trakų rajone "Artūro pirtis
Sodyba Trakų rajone "Artūro pirtis“

Aleksandrava, Semeliškių sen., Trakų rajonas
Audrės svečių namai - Mazūriškėse
„Audrės“ svečių namai - Mazūriškėse

Klaipėda, Klaipėdos rajonas
Sodyba Raseinių rajone "La Fazenda"
Sodyba Raseinių rajone "La Fazenda"

Alaviniškių k., Viduklės sen., Raseinių rajonas
"Molėtai Resort" - Jūsų poilsiui
"Molėtai Resort" - Jūsų poilsiui

Kampų kaimas , Molėtų rajonas
Vila 9Vėjai poilsiui bei šventėms
Vila „9Vėjai“ poilsiui bei šventėms

Girininkai, Rokų sen., Kauno rajonas
Provanso stiliaus sodyba netoli Vilniaus
Provanso stiliaus sodyba netoli Vilniaus

Skrudėnų kaimas, Vilniaus rajonas
"Mizarų sodyba" Druskininkuose
"Mizarų sodyba" Druskininkuose

Mizarų km., Druskininkai
Kaimo turizmo sodyba "Šauklių pirtelė"
Kaimo turizmo sodyba "Šauklių pirtelė"

Šauklių k., Skuodo rajonas
Aerodream sodyba įvairioms šventėms
„Aerodream“ sodyba įvairioms šventėms

Antakalnio k., Trakų rajonas
Jūsų šventėms Kuzokų sodyba vienkiemyje.
Jūsų šventėms Kuzokų sodyba vienkiemyje.

Liolių sen., Kelmės r. sav., Kelmės rajonas
Sodyba ŠIRDIES PAUNKSNĖ Telšių rajone
Sodyba ŠIRDIES PAUNKSNĖ Telšių rajone

Kalnėnų kaimas, Telšių rajonas
Poilsio namai - Olando kepurė
Poilsio namai - „Olando kepurė“

Karklė, Klaipėdos rajonas
Pirtelė prie Gėlos ežero
Pirtelė prie Gėlos ežero

Piliakalnis, Vilniaus rajonas
Čičirio sodyba – poilsiui ir nedidelėms šventėms
„Čičirio sodyba“ – poilsiui ir nedidelėms šventėms

Čičirių km., Antazavės sen., Zarasų rajonas
Sodyba Lugne House Trakų rajone
Sodyba “Lugne House“ Trakų rajone

Dėdeliškės, Trakų rajonas
Sodyba pas Brolius
Sodyba pas Brolius

Klaipėdos rajonas
Sodyba Molėtų rajone prie Lukšto ežero
Sodyba Molėtų rajone prie Lukšto ežero

Antakščiai, Alantos sen., Molėtų rajonas
Sodyba VILKIŠKĖS ant upės kranto - 30 km nuo Vilniaus
Sodyba „VILKIŠKĖS“ ant upės kranto - 30 km nuo Vilniaus

Vilkiškės, Šalčininkų r., Šalčininkų rajonas
Taujėnų dvaras – iškilmingoms šventėms, renginiams, poilsiui
Taujėnų dvaras – iškilmingoms šventėms, renginiams, poilsiui

Taujėnai, Ukmergės raj., Ukmergės rajonas
Sodyba Saulėtas bebras
Sodyba „Saulėtas bebras“

Čiukiškių k., Trakų rajonas
Kupolas Jūsų šventėms ir renginiams
Kupolas Jūsų šventėms ir renginiams

Tytuvėnai, Kelmės rajonas
Pirtis Noriu į kaimą Kauno rajone
Pirtis „Noriu į kaimą“ Kauno rajone

Vosiškiai, Babtų sen., Kauno rajonas
 "Antalieptės marios" sodyba Zarasų rajone
"Antalieptės marios" sodyba Zarasų rajone

Bajotiškių k. , Zarasų rajonas
Sodyba "Triovilla" - vos 15 km nuo Vilniaus!
Sodyba "Triovilla" - vos 15 km nuo Vilniaus!

Vydautiškių k, Sudervės sen., Vilniaus rajonas
Namelio ir namo nuoma su pirtimi bei kubilu
Namelio ir namo nuoma su pirtimi bei kubilu

Parąžės km., Kretingos raj. sav., Kretingos rajonas
Sodyba Jotovila prie tvenkinio
Sodyba „Jotovila“ prie tvenkinio

Macikų k., Šilutės rajonas
Kaimo turizmo sodyba "Bitynė"
Kaimo turizmo sodyba "Bitynė"

Padargupiai, Raseinių rajonas
Sodybos nuoma Prienų rajone
Sodybos nuoma Prienų rajone

Krištapiškių k., Prienų rajonas
Sodyba AKMENYNĖ 10 km nuo Klaipėdos
Sodyba „AKMENYNĖ“ 10 km nuo Klaipėdos

Dovilų sen., Klaipėdos rajonas
Kaimo turizmo sodyba "Šamo valdos"
Kaimo turizmo sodyba "Šamo valdos"

Drabužninkų k., Trakų rajonas
Prie ežero "Grigaliaus sodyba"
Prie ežero "Grigaliaus sodyba"

Paplatelės k., Plungės rajonas
Sodyba "Prie Melnyčios"
Sodyba "Prie Melnyčios"

Dubingių sen., Molėtų rajonas
Sodyba – Prie Klykio
Sodyba – „Prie Klykio“

Inkartų k., Utenos rajonas
Sodyba ant Lukšto ežero kranto
Sodyba ant Lukšto ežero kranto

Antakščiai, Alantos sen., Molėtų rajonas
Sodyba Kaišiadorių rajone "Liūtynė"
Sodyba Kaišiadorių rajone "Liūtynė"

Pašulių k., Kaišiadorių rajonas
Sodyba Kelmės rajone
Sodyba Kelmės rajone

Pabariukų km., Kelmės rajonas
Poilsiavietė Sartai. Namelių nuoma
Poilsiavietė Sartai. Namelių nuoma

Baršėnų km., Rokiškio rajonas
Sodyba "Prie miško"
Sodyba "Prie miško"

Vilemai (netoli Kačerginės), Kaunas
"Resort by Nava Lake". Namelių nuoma
"Resort by Nava Lake". Namelių nuoma

Aukštadvario sen., Trakų rajonas
Asvejos sodyba Vilniaus rajone
Asvejos sodyba Vilniaus rajone

Sužionių sen., Vilnius
Sodyba Tarp liepų Anykščių rajone
Sodyba “Tarp liepų“ Anykščių rajone

Debeikių seniūnija, Anykščių rajonas
Vila Tarp Ąžuolų Jūsų šventėms
Vila „Tarp Ąžuolų“ Jūsų šventėms

Antaliežio k., Molėtų rajonas
Radvilių sodyba prie Nevėžos ežero
Radvilių sodyba prie Nevėžos ežero

Skiemonių sen., Anykščių rajonas
Sodyba "Ant Kalnuko" jūsų poilsiui
Sodyba "Ant Kalnuko" jūsų poilsiui

Krikštonių k., Lazdijų rajonas
Šeimos restoranas Kauno rajone NUEVE VIENTOS
Šeimos restoranas Kauno rajone „NUEVE VIENTOS“

Girininkai, Rokų sen., Kauno rajonas
Poilsiavietė "ODA" Plateliuose
Poilsiavietė "ODA" Plateliuose

Plateliai, Plungės rajonas
"Danutės" sodyba ant pačio ežero kranto
"Danutės" sodyba ant pačio ežero kranto

Taikūnų k., Lazdijų rajonas, Lazdijų rajonas
Vinetu Kaimas, indėniškos dvasios erdvė. Renginiai, edukacijos ir...
Vinetu Kaimas, indėniškos dvasios erdvė. Renginiai, edukacijos ir...

Šlikių k., Kretingalės sen., Klaipėdos rajonas
Sodyba Krišjāņi. Namelių nuoma.
Sodyba Krišjāņi. Namelių nuoma.

Rumbulas pagasts, Kuldīgas Novads, Latvija, Kuldīgas rajonas
Sodyba "Smilgos slėnis" Kėdainių rajone
Sodyba "Smilgos slėnis" Kėdainių rajone

Bartkūniškių k., Kėdainių rajonas
Meškinės pirtis - sodyba vienkiemyje
Meškinės pirtis - sodyba vienkiemyje

Meškinė, Prienų rajonas
Svečių namai "Banga"
Svečių namai "Banga"

Paplatelės k., Plungės rajonas
TRIOVILLA SODYBA - sodyba, pirtis
TRIOVILLA SODYBA - sodyba, pirtis

Vydautiškių kaimas, Sudervės seniūnija, Vilnius
Provanso stiliaus sodyba "Pievų menė"
Provanso stiliaus sodyba "Pievų menė"

Skrudėnų k., Vilniaus rajonas
Renginių ir poilsio centras AURORA DREAM
Renginių ir poilsio centras AURORA DREAM

Motiejiškių k., Vilniaus rajonas
Sodyba Bebrusų sodyba
Sodyba „Bebrusų sodyba“

Kaulakių km., Molėtų rajonas
Sodyba "Smališkė" Baidarių nuoma
Sodyba "Smališkė" Baidarių nuoma

Alytaus r., Lazdijų rajonas
Baublių Sodyba Kretingos rajone
„Baublių Sodyba“ Kretingos rajone

Bublių k., Klaipėdos rajonas
Drevernos poilsio ir pramogų uostas: Kempingas**** / SPA /
Drevernos poilsio ir pramogų uostas: Kempingas**** / SPA /

Dreverna, Klaipėdos r. , Klaipėdos rajonas
Jauki sodyba dviem Družulėnų vienkiemis
Jauki sodyba dviem Družulėnų vienkiemis

Sarių sen., Švenčionių raj. , Švenčionių rajonas
Šakarvos sodyba prie ežero
Šakarvos sodyba prie ežero

Šakarvos k., Ignalinos rajonas
Sodyba Pas Bitininką
Sodyba Pas Bitininką

Aukštieji Kapliai, Kėdainių rajonas
Sodyba "Žvejo namai" ramiam poilsiui
Sodyba "Žvejo namai" ramiam poilsiui

Pajevonio kaimas , Vilkaviškio rajonas
Sodyba "Pas Drambliuką", namelis dviems, pirtis, baidarės
Sodyba "Pas Drambliuką", namelis dviems, pirtis, baidarės

Miliūniškio k., Svėdasų sen., Anykščių rajonas
Netoli Vilniaus DVARO SODYBA vestuvėms, konferencijoms
Netoli Vilniaus „DVARO SODYBA“ vestuvėms, konferencijoms

Užublendžių k., Jauniūnų sen., Širvintų r., Širvintų rajonas
Namelių ir apartamentų nuoma Karklėje
Namelių ir apartamentų nuoma Karklėje

placio g Karklė, Šventoji
Sodyba "Stirnamis" Molėtų rajone
Sodyba "Stirnamis" Molėtų rajone

Čiulėnų sen. Molėtų r., Molėtų rajonas
Mamuto namai”- Sodyba ant ežero kranto
“Mamuto namai”- Sodyba ant ežero kranto

Žvirbliškių km. Giedraičių sen., Molėtų rajonas
Sodyba Molėtų rajone Malūnėlis
Sodyba Molėtų rajone “Malūnėlis“

Joniškio sen., Molėtų rajonas
VYŠNIŲ DVARAS – Jūsų šventėms, renginiams
VYŠNIŲ DVARAS – Jūsų šventėms, renginiams

Gintarų k. Kartenos sen., Klaipėdos rajonas
Šešiavietis namelis
Rąstinukai ant pačio Trikojo ežero kranto

Taikūnų k. Veisiejų sen., Druskininkai
Villa La Terasse - vilų nuoma pajūryje!
Villa La Terasse - vilų nuoma pajūryje!

Girkaliai, Klaipėdos raj., Palanga
Sodyba "Du Gandrai"
Sodyba "Du Gandrai"

Inkartų k., Utenos rajonas
Sodyba Pas Vytą prie Galsto ežero
Sodyba “Pas Vytą“ prie Galsto ežero

Miškiniai, Lazdijų raj., Lazdijų rajonas
Sodyba - "Klumpės malūnas"
Sodyba - "Klumpės malūnas"

Seredžiaus sen., Jurbarko rajonas
Rest Green nameliai dviem
„Rest Green“ nameliai dviem

Degesiai, Užpalių sen., Utenos rajonas
"Videnieki" - namelių nuoma Ventspilyje
"Videnieki" - namelių nuoma Ventspilyje

Targales pag., Ventspilio rajonas
Namelis ir apartamentai – Vila 9Vėjai
Namelis ir apartamentai – Vila „9Vėjai“

Girininkai, Rokų sen., Kauno rajonas
Sodyba Alytaus rajone "Daug gėlių"
Sodyba Alytaus rajone "Daug gėlių"

Dvarčėnų k., Alytaus rajonas
Miško terapija - jaukiam poilsiui miške.
Miško terapija - jaukiam poilsiui miške.

Žukonių km., Varėnos rajonas
Sodyba Vidugašlis
Sodyba Vidugašlis

Lazdijų rajonas
Lapėnų sodyba
Lapėnų sodyba

Didžiadvario km., Dusetų sen., Zarasų rajonas
Sodyba šeimai ar vienai kompanijai ramiam poilsiui
Sodyba šeimai ar vienai kompanijai ramiam poilsiui

Kazlų Rūdos sav., Kauno rajonas
Sodyba "Gorainių Dvaras" visoms šventėms
Sodyba "Gorainių Dvaras" visoms šventėms

Kražių sen., Kelmės rajonas
Sodyba Villa Redvita Utenos rajone
Sodyba Villa Redvita Utenos rajone

Utenos rajonas, Utenos rajonas
Sodyba prie Ilgyno ežero Ilonos sodyba
Sodyba prie Ilgyno ežero “Ilonos sodyba“

Kulionių k., Molėtų rajonas
Du poilsio nameliai Skynimų kaime, šalia Vievio
Du poilsio nameliai Skynimų kaime, šalia Vievio

Skynimai, Vievio sen, Elektrėnų sav., Vilniaus rajonas
Sodyba Svajonių Dvaras
Sodyba „Svajonių Dvaras“

Pakeršių k. Kurklių sen. , Anykščių rajonas
"Villa Loebel" Juodkrantėje
"Villa Loebel" Juodkrantėje

Juodkrantė, Neringa
Sodyba ŠVENTĖMS ir poilsiui – prie ežero, Lazdijų raj.
Sodyba ŠVENTĖMS ir poilsiui – prie ežero, Lazdijų raj.

Kalvių kaimas, Kapčiamiesčio seniūnija, Lazdijų rajonas
Sodyba "Prie Arino": atskirų namelių nuoma
Sodyba "Prie Arino": atskirų namelių nuoma

Joniškio sen., Molėtų rajonas
Eco Resort Trakai
Eco Resort Trakai

Antakalnio k., Trakų rajonas
Sodyba "Pušų takas" baidarių nuoma
Sodyba "Pušų takas" baidarių nuoma

Andrioniškio sen, Anykščių rajonas
Apartamentų nuoma Juodrkantėje
Apartamentų nuoma Juodrkantėje

Vilų (buvusi Kalno) g., Juodkrantė
Nameliai prie Platelių ežero, komplekse SAULĖS SLĖNIS
Nameliai prie Platelių ežero, komplekse “SAULĖS SLĖNIS“

Paplatelės k., Žemaičių Kalvarijos sen., Plungės rajonas
1