Šimtadienis – 591 pasiūlymas
Atnaujinta:
Dvyliktokų šimtadienis yra ypatinga diena, kai vidurinės mokyklos ar gimnazijos klasių mokiniai švenčia tai, jog liko šimtas dienų iki mokyklos baigimo. Ši proga žymima kaip perėjimo iš mokyklos į naują gyvenimo etapą - universitetą ar profesinį kelią pradžia. Šimtadienio metu dvyliktokai kartu švenčia pasiekimus ir kuria nepakartojamus prisiminimus.
Kada švenčiamas šimtadienis?
Dvyliktokų šimtadienį paprastai organizuoja mokyklos žiemą arba pavasarį, priklausomai nuo mokyklos mokslo metų tvarkaraščio. Tai yra laikotarpis, kai mokytojai ir mokiniai ruošiasi baigiamiesiems egzaminams ir baigia mokyklos programas. Dvyliktokų šimtadienis yra šventė, kurioje visi gali atsipalaiduoti ir trumpai atsipūsti po intensyvių mokymosi pastangų, prieš pradedant ruoštis egzaminams.
Kas organizuoja šimtadienius mokykloje?
Daugumoje Lietuvos mokyklų pagrindiniai šimtadienio šventės organizatoriai bei idėjų įgyvendintojai yra metais jaunesni mokiniai- vienuoliktokai. Jie yra atsakingi už tai, kad šventė abiturientams būtų linksma, įdomi, įsimintina ir kupina įspūdžių. Priklausomai nuo mokyklos ir jos tradicijų, vienuoliktokai stengiasi nustebinti dvyliktokus šokių pasirodymais, koncertais, pačių pastatytais vaidinimais ar įdomiomis rungtimis. Siekiant gražaus šventinės programos išpildymo, vienuoliktokai turi būti pasiryžę paaukoti nemažai savo laisvo laiko ir pastangų. Šimtadienio organizavimas reikalauja nuolatinių repeticijų, savaitgalių ir ilgų vakarų mokykloje.
Šimtadieniai- proga mokiniams atskleisti savo kūrybiškumą
Dažnai vienuoliktokai šimtadienio šventei sugalvoja specifinę temą, kurios turi laikytis tiek dvyliktokai galvodami savo kostiumus, tiek patys vienuoliktokai kurdami šventinę programą. Tuo pačiu, pagal numatytą temą yra išpuošiama visa mokykla, stengiamasi įtraukti ir mokytojus bei mokyklos darbuotojus į šventinę nuotaiką, išpuošiant jų klases ar paprašant jų pasipuošti tematiškai. Priklausomai nuo mokinių kūrybiškumo ar tradicijų, kai kuriose mokyklose vienuoliktokai ne tik vaidina mokyklinio gyvenimo vaizdus, stilizuoja visą renginį ir mokyklos aplinką, bet ir mėgina abiturientų ištvermę ir kantrybę įvairiomis rungtimis. Tokios šimtadienio šventės idėja yra ta, kad įveikę visas vienuoliktokų sugalvotas užduotis, dvyliktokai gauna pusatestačius su žinių įvertinimais ir leidimą pradėti rengtis tikriesiems egzaminams.
Populiarėja dviejų dalių šimtadieniai: abiturientai jau kuris laikas nebeapsiriboja vien metais jaunesnių moksleivių parengtomis atrakcijomis ir šią oficialiąją dalį pratęsia iš anksto suplanuotu uždaru vakarėliu ne mokykloje.
Šimtadienio organizavimo idėjos
Priklausomai nuo mokyklos tradicijų, moksleivių būdo bei mokytojų pageidavimų, šimtadieniai gali būti organizuojami įvairiai. Dažniausiai būna oficiali ir neoficiali renginio dalys:
- Oficialioji šimtadienio dalis dažnai prasideda mokyklos atstovų kalbomis, kuriomis jie išreiškia savo dėkingumą dvyliktokams už jų pastangas ir indėlį į mokyklos bendruomenę. Mokytojai gali dalintis savo pastebėjimais, patirtimi ir palinkėti dvyliktokams sėkmės naujajame etape. Be to, oficialiojoje dalyje gali vykti dvyliktokų ir jaunesnių klasių moksleivių pasirodymai. Tai gali būti muzikiniai, šokių ar teatro pasirodymai, kuriuos mokiniai rengia specialiai šimtadieniui. Tokie numeriai būna ypatingai žavūs, dažnai jais pasakojama apie mokyklos laikus bei pašiepiami linksmi įvykiai.
- Po oficialios dalies dažniausiai šventės dalyviai vyksta į neoficialią šimtadienio dalį, kurios metu organizuojami šokiai, groja muzika ir vyksta kitos pramogos. Tai leidžia moksleiviams ir mokytojams pakeisti aplinką ir sukurti šventinę atmosferą. Tai taip pat puiki proga užmegzti naujas draugystes ir kurti prisiminimus, kurie liks visam gyvenimui.
Dvyliktokų šimtadienis yra šventė, kurioje svarbu atšvęsti nepakartojamą mokyklos etapą ir pasiruošti naujoms gyvenimo patirtims. Tai diena, kai dvyliktokai gali jaustis ypatingais ir būti pasiruošę naujiems iššūkiams.
Straipsniai: Žaidimų kambariai

Liutonys, Kaišiadorių rajonas

Maišiagala, Vilniaus rajonas

Utenos rajonas

Daukniūnai, Panevėžio rajonas

Širvintų k., Širvintų rajonas

Jokšų k., Telšių rajonas

Vilniaus rajonas

Šakarvos k., Ignalinos rajonas

Motiejiškių k., Vilniaus rajonas

Lavyso k., Varėnos rajonas

Girininkai, Rokų sen., Kauno rajonas

Šilutės sen., Šilutės rajonas

Noriškių k., Plungė

Galintėnų k., Alytaus rajonas

Pagronyčio k., Varėnos rajonas

Trakų rajonas

Liutonių k., Kaišiadorių rajonas

Panevėžio rajonas

Puodžiai, Utenos rajonas

Peliūnų k., Elektrėnai

Kelmės rajonas

Katinai, Panevėžio rajonas

Reivyčių km., Mažeikių rajonas

Alytaus rajonas

Karklėnų k., Naujoji Vilnia, Vilniaus rajonas

Byliškės, Prienų rajonas

Bajėnai I, Kėdainių rajonas

Kėdainių rajonas

Vainuto miestelis, Šilutės rajonas

Startai, Karsakiškio sen., Panevėžio rajonas

Kampų k. , Molėtų rajonas

Mažeikių rajonas

Ringaudų sen., Kauno rajonas

Saločių k., Lazdijų rajonas

Luokesos sen., Molėtų rajonas

Debeikių seniūnija, Anykščių rajonas

Byliškės, Prienų rajonas

Rucavos v., Papė

Kliepšių k., Ukmergės rajonas

Pavardaunys, Varėnos rajonas

Karklėnų kaimas, Vilniaus rajonas

Alaviniškių k., Viduklės sen., Raseinių rajonas

Svencelės kaimas, Klaipėdos rajonas

Inturkės kaimas, Molėtų rajonas

Kadikų k., Prienų rajonas

Alšėnų sen., Girininkai I, Kauno rajonas

Obelių sen., Rokiškio rajonas

Degučių sen., Zarasų rajonas

Akmenių k., Lazdijų r. , Lazdijų rajonas

Senasalio k., Vilniaus rajonas

Suginčių sen., Molėtų rajonas

Panevėžio rajonas, Panevėžio rajonas

Inkartų k., Utenos rajonas

Nemunas (Lazdijų rajonas – Druskininkai – Kaunas – Rusnė), Kauno rajonas

Bražuolės km., Trakų rajonas

Mastaičiai, Padainupys, Kauno rajonas

Obelų ragas, Švenčionių rajonas

Vištyčio sen., Vilkaviškio rajonas

Dvarčėnų k., Alytaus rajonas

Meškasalio k., Alovės sen., Alytaus rajonas

Anykščių rajonas

Šventoji

Užuguosčio k. , Prienų rajonas

Targales pag., Ventspilio rajonas

Virkšų k., Plungės rajonas

Bublių k., Klaipėdos rajonas

Šilutės rajonas

Bartkūniškių k., Kėdainių rajonas

Dreverna, Klaipėdos r. , Klaipėdos rajonas

Andrioniškio sen, Anykščių rajonas

Salako sen., Zarasų rajonas

Plateliai, Plungės rajonas

Antakalnio k., Trakų rajonas

Gudeliai, Kazlų Rūdos sav., Kazlų rūda